درباره ما

گواهی نامه شرکت کیمیا

انجمن کاشی و سرامیک
شرکت کیمیا صنعت در سال 1386 (ابتدا با نام سپهر طرح کیمیا) با توجه به شرایط موجود برای راه اندازی طرح های کوچک و زودبازده صنعتی و با هدف ارائه خدمات مشاوره و همچنین راه اندازی کارگاه ها و کارخانه های کوچک صنعتی فعالیت خود را آغاز نمود. هدفمان شناسایی طرح های نو و بروز صنعتی بوده و پس از بازارسنجی داخلی و منطقه ای آن، در صورت برخوداری از بازار فروش مناسب طرح را به سرمایه گذاران معرفی می کنیم.
در سال 1386 محصولی که توسط یک شرکت روسی و همچنین جمهوری چک بدست ما رسید ما را به شروع فعالیت در زمینه تحقیق، آموزش و در نهایت راه اندازی کارگاه های کوچک و متوسط سنگ های مصنوعی ترقیب کرد.
با توجه به آنکه سنگ های تولید شده به این روش در شاخه انواع سنگ های مصنوعی با کیفیت مناسب قرار می گیرند این محصولات را سمنت پلاست نامگذاری کردیم که سمنت در آن معادل سیمان و پلاست برگرفته از قالب های ترموپلاست ABS یا پلی استایرن PS می باشند.
به مرور و با مطالعه بر روی بازار محصولات سنگ مصنوعی متوجه شدیم استقبال خوبی از این محصول صورت خواهد گرفت و از آنجا که مصالح نوین ساختمانی همیشه مورد توجه بوده اند آموزش و ساخت دستگاه تولید سنگ مصنوعی و پشتیانی مود اولیه سنگ مصنوعی را در حوزه فعالیت های خودمان قرار دادیم. تاکنون واحدهای کارگاهی زیادی را راه اندازی کرده ایم و علاوه بر داخل کشور در کشورهای عراق، آذربایجان، ترکمنستان، افغانستان و کشورهای عربی با استقبال خوبی مواجه شده است.

با گسترده شدن فعالیت در این زمینه و از آنجایی که امروز تامین کننده های دیگری در بازار، این خدمات را ارائه می دهند مصمم شدیم که حتی الامکان بهترین خدمات را ارائه دهیم و محصولی با کیفیت مناسب به دست مشتری برسانیم.

در حال حاضر تمامی قالب های سنگ مصنوعی را از مرحله ایده، اجرا، طراحی و تولید در مجموعه خودمان انجام می دهیم. رزین مصرفی کارگاه ها را با نام و برند خودمان عرضه می کنیم و همچنین سعی کردیم دستگاه های نیمه اتومات و اتومات کاربردی ساخته و به بازار ارائه دهیم تا بخشی از دردسرهای تولید سنگ را برطرف کند.

خوشحال خواهیم شد از مجموعه ما بازدید بعمل آورید تا بتوانیم بخشی از کارهایی که انجام شده را معرفی کنیم.


داستان ما

اين محصول ابتدا در مقياس نيمه صنعتي و با ظرفيت پايين توليد و به بازار معرفي شد و با نصب آن در مناطق مختلف آب و هوايي و تست هاي مختلف بر روي اين محصول، ويژگي هاي منحصربفرد اين محصول را نمايان ساخت. استقبال خوبی از محصولات سنگ مصنوعی سمنت پلاست اين مجموعه را برآن داشت تا اولين واحد صنعتي اين محصول را در داخل کشور احداث نمايد.
سپس جهت ساخت ماشين آلات اين تکنولوژي در بخش ماشين سازي آغاز به کار کردیم و بخش عمده ای از دستگاه های سنگ مصنوعی را به صورت دستی و نیمه اتومات و اتومات طراحی کرده و ساختیم.
 در بخش قالب سازي براي اولين بار قالب هاي سمنت پلاست راه اندازی کردیم و دلیل اصلی شروع این فعالیت هزینه بالای تامین قالب از کشورهای خارجی چون روسیه و چک؛ مدت زمان بالای حمل قالب ها تا تحویل بدست تولید کننده داخلی و سلامت قالب ها بود. خوشبختانه بخش قالب سازی تکنسین های کارکشته و قابلی در کشور موجود است و در این مسیر از دانش و تخصص آنها بهره زیادی بردیم دوستانی که در این مسیر به تیم ما برای بالا بردن کیفیت قالب های تولید کمک شایانی کردند.

عمده فعالیت این شرکت در پنج بخش اصلی زیر خلاصه می گردد:

1- تامین مواد اولیه رنگ و رزین واحدهای سنگ مصنوعی از طریق واردات

2- آموزش تولید سنگ مصنوعی و مشاوره فنی

3- ساخت خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست

4- تولید قالب های سنگ مصنوعی سمنت پلاست

5- طرحی و ساخت انواع قالب های تزریقی و وکیوم و تولید قطعات

6-تولید انواع سنگ های مصنوعی


چنانچه برای راه اندازی واحد تولیدی سنگ مصنوعی خود برنامه جهت اخذ تسهیلات بانکی دارید با توجه به آنکه شرکت در لیست کانون مشاوران اعتباری بانکی قرار دارد این امکان برای ما وجود دارد که خدمات مشاوره بانکی به سرمایه گذاران جدی و علاقمند ارائه دهیم.  عبدالهادي رئيسي
فارغ التحصيل لیسانس مهندسی شیمی دانشکده فني دانشگاه تهران در مقطع لیسانس
فوق لیسانس مهندسي پليمر از دانشگاه تربیت مدرس تهران
کارشناس و سرپرست فني شرکت گسترش صنايع پايين دستي پتروشيمي
مشاور و مدير پروژه مرتبط با پتروشیمی شرکت مديريت هيربدان
مشاور شرکت تجارت جاويد پارسيان در زمينه توليد بتن سبک (AAC)
مشاور موسسه تهيه و کاربرد مواد معدني در طرح هاي سيمان در تولید پنل ها و بوردهای نوین بتنی


غلامرضا فروردين
فارغ التحصيل دانشگاه صنعتي شريف در مقطع لیسانس
فوق لیسانس مهندسي پليمر از دانشگاه تربیت مدرس تهران
عضو کميته راهبردي شرکت گسترش صنايع پايين دستي پتروشيمي
مشاورارشد پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي
مشاورفنی پژوهشگاه نيرو
مشاور شرکت صبا نيرو

جواد فوقاني
فارغ التحصيل دانشگاه شیراز در مقطع لیسانس
فوق لیسانس مهندسي شيمي از دانشگاه صنعتی شریف
سرپرست فني شرکت گسترش صنايع پايين دستي پتروشيمي
مشاور طرح هاي سرمايه گذاري سازمان گسترش و نوسازي ایران
سهام دار و عضو هيئت مديره شرکت سرمايه گذاري آرمان
مشاور شرکت انديشه گران شريف
www.ksanat.com