مواد مورد نياز سنگ مصنوعي


مواد اولیه سنگ مصنوعی سمنت پلاست شامل موارد زیر می باشد:
1- ماسه طبیعی با کیفیت مناسب
2- سیمان (خاکستری يا سفید)
3- رنگ پودری (قرمز، زرد، قهوه ای، مشکی با دوده صنعتی، سفید، آبی و سبز)
4- رزین
5- آب
نحوه ترکیب و عمل آوری سنگ پس از تولید نقش مهمی در کیفیت و دوام و زیبایی سنگ خواهد داشت. با توجه به نوع سنگی که تولید می شود ممکن است از سایر مواد مثل پوکه صنعتی، الیاف PP و مواد معدنی دیگر هم استفاده شود.
سبک سازی سنگ مصنوعی نیز تنوع در مود اولیه ایجاد می کند که در این زمینه دوره های آموزشی خاص خود را برگزار می کنیم. دوستانی که تمایل دارند اطلاعات فنی بیشتری در این زمینه داشته باشند از آنها دعوت می کنیم در کانال تلگرام شرکت کیمیا صنعت به آدرس (Telegram.me/kimyasanaat) عضو شوند.
شرکت کیمیا صنعت مواد اولیه زیر را با کیفیت مناسب در اختیار تولیدکنندگان سنگ مصنوعی سمنت پلاست قرار می دهد.

عنوان   بسته بندی
 (کیلوگرم)
رزین سنگ مصنوعی
1100
رزین سنگ مصنوعی 220
رزین سنگ مصنوعی 29
قرمز بایرفروکس آلمان 25
قرمز چین کی جی اس
(KGS)
25
زرد بایرفروکس آلمان 20
زرد چین کی جی اس (KGS)
20
قهوه ای بایرفروکس آلمان 25
قهوه ای چین
(KGS)
25
رنگ سیاه فروکسید بایرفروکس آلمان 25
سیاه فروکسید چین 25
سفید کره 25
دوده تایوان
15
دوده چین 10
 آبی هند 20
 سبز هند 25
الیاف PP 15

آموزش سنگ مصنوعی

در حال حاضر انواع سنگ های مصنوعی در بازار ساختمان تولید می شود. برخی از آنها بر پایه استفاده از رزین های پایه نفتی می باشند و این رزین ها را با مواد معدنی ترکیب می کنند وسنگ در دما و فشار بالا تولید می شود. برهی از از سنگ های مصنوعی صرفا با مواد مصنوعی و یا پلاستیکی تولید می شوند. اما بخش عمده ای از سنگ های مصوعی دارای یک جز ماده معدنی می باشد.
شرکت کیمیا صنعت با بررسی معایب و مزایای تکنولوژی های مختلف و با تکیه بر دستاوردهای فنی خود و همچنین مقرون بصرفه بودن سنگ تولیدی، سنگ مصنوعی با نام سمنت پلاست (cement plast) را که ترکیبی از مواد اولیه بتن و رزین سنگ مصنوعی و همچنین رنگ می باشد معرفی کرده است.
سرمایه گذاری بر روی خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست دارای مزایای زیر است:
1- سرمایه گذاری کم و زود بازده در صنعت ساختمان
2- قیمت تمام شده مناسب برای محصول نهایی
3- حداقل مصرف برق و آب و انرژی
4- مواد اولیه ارزان و در دسترس
5- مقاومت و دوام بالای سنگ مصنوعی سمنت پلاست در مقایسه با سنگ طبیعی
6- دارا بودن کليه استانداردهاي داخلي براي محصول نهايي
7- تنوع فوق العاده در طرح و رنگ و انعطاف پذیری در تولید انواع محصولات ساختمانی
8- امکان دریافت سفارش های خاص از مشتریان برای تولید محصولات سفارشی
9- دستگاه های تولید ساده و عدم نیاز به پرسنل با تخصص بالا


با تکيه بر موارد مذکور کیمیا صنعت مفتخر است با ارائه محصولات سنگ مصنوعی سمنت پلاست زمینه ای برای هر چه زیبا سازی فضای شهری و همچنین تغییر در سلیقه بکارگیری مصالح نوین ساختمانی و ایجاد فضایی بهتر در مبلمان شهری ایجاد کند. با توجه به استقبال از اين محصول در طي چند سال اخير پيش بيني مي گردد، سنگ مصنوعی سمنت پلاست به خوبی با کف پوش ها و نماهاي فعلي رقابت کند. جهت توسعه اين صنعت در داخل کشور و کشورهاي همجوار و ايجاد واحدهاي صنعتي جديد، اين شرکت دوره آموزشی و انتقال دانش فني تولید سنگ مصنوعی را بصورت تئوري و عملي در محل کارگاه توليدي برگزار مي کند. در اين دوره نحوه تولید بيش از 250 نوع سنگ مصنوعی و سنگ آنتیک سمنت پلاست آموزش داده شده و آخرين دستاوردهاي اين شرکت در توليد سنگهاي مصنوعي به سرمایه گذاران ارائه مي گردد. سعی خواهیم کرد با توجه به اینکه این بازار این سنگها رو به رشد است بمرور زمان به تنوع محصولات و قالب ها اضافه کنیم.

رئوس مطالب ارائه شده در کارگاه آموزش به شرح زیر می باشد:

1- سمنت پلاست چیست؟  2- مقایسه آن با سنگ طبیعی  3- مشخصات فنی دستگاه های خط تولید  4- مواد اولیه  5-واکنشهای شیمیایی  6-آزمایش اندازه گیری خواص ماسه 7-واکنش میکروهلز  8-قوانین تکنولوژی  9-طرحهای اختلاط  10-میزان مصرف مواد اولیه  11- قوانین تولید محصولات در فصول مختلف سال 12- نمودارمراحل مختلف تولید  13-فرمول رنگ های کاربردی سنگها  14-نحوه تولید انواع موزائیک سمنت پلاست  15-نحوه تولید انواع محصولات مرمریت  16-نحوه تولید انواع محصولات گرانیتی  17-نحوه تولید انواع سنگ پله و قرنیز  18-نحوه تولید انواع پازل و کفپوش  19-نحوه تولید محصولات نمای دکوراتیو و آنتیک  20-نحوه تولید محصولات چند فازی  21-نحوه تولید انواع جداول خیابانی و باغچه ای  22-شرایط ساخت محصولات خاص  23-مشکلات حین تولید و نحوه برطرف کردن آنها  24-سبک سازی محصولات نما  25- مشخصات فنی قالبهای سنگ مصنوعی